Connect with us

Lajme

Pro-rusët dominojnë zgjedhjet në Moldavi, por nuk sigurojnë fitoren

Zgjedhjet presidenciale në Moldavi do të shkojnë në një balotazh që do të mbahet muajin e ardhshëm, pasi kandidati pro rus nuk arriti të sigurojë shumicën e votave.

Published

on

Kur pothuajse ka përfunduar numërimi i votave, Igor Dodon ka fituar 48.5 për qind të tyre, ndërsa rivalja e tij më e afërt, kandidatja pro-evropiane Maia Sandu ka fituar 38.2 përqind.

Dodon duhej të fitonte të paktën 51 për qind për të shmangur raundin e dytë më 13 nëntor.

Zgjedhjet e së dielës ishin qenë zgjedhjet e para direkte presidenciale në Moldavi në 20 vjet.

Ato janë parë si betejë midis atyre që mbështesin lidhjet më të afërta me Rusinë dhe atyre që duan integrimin në Bashkimin Evropian.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending