Connect with us

Sporti

Prishtina siguron fitoren e tretë nën drejtimin e Thaçit, ‘Nikli’ e Drita ndajnë pikët

Published

on

Ferronikeli dhe Drita kanë luajtur pa gola të shtunën në ‘Rexhep Rexhepi’, në kuadër të javës se 25-të të Vala Superliga e Kosovës në futboll.

Kampionët në fuqi pavarësisht se bën lojë më të mirë në terren, e kërkuan më shumë golin, megjithatë, Drita me angazhim maksimal ia doli që të një pikë të madhe nga ky udhëtim i vështirë në garën për t’i ikur barazhit.

Edhe pas këtij barazimi, Ferronikeli mbetet në pozitën e dytë më 46 pikë, derisa Drita ka 22 pikë dhe është e nënta në renditjen tabelore, raporton KosovaPress.

Ndërkohë, Prishtina mund Trepçën me rezultat 2-1, në ‘Agron Rama’ të Kastriotit për të prekur fitoren e tretë radhazi nën drejtimin e Arsim Thaçit.

Liridon Leci (26’) zhbllokoi rezultatin duke sjell Prishtinën në epërsi prej 1-0, mirëpo, pesë minuta më vonë ‘xehetarët’ u kthyen në lojë më golin e Amir Prishtinës.

Fitoren skuadrës ‘bardhekaltër’ ia siguroi Mërgim Pefqeli (71’). Prishtina tani ka 51 pikë në vendin e tretë, kurse, Trepça është e parafundit me vetëm 16 pikë të grumbulluara.

Superliga / Java e 25-të

Rezultatet

Feronikeli-Drita 0-0

Prishtina-Trepça 2-1

E diel

Llapi-Hajvalia

Besa-Gjilani

Liria-Drenica

Trepça ’89-Ferizaj

Të gjitha ndeshjet fillojnë në orën 15:00.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending