Connect with us

Lajme

Presidentit Trump i ‘mbërrin në tryezë’ propozimi për të vrarë Kim Jong-un

Këshilli i Sigurisë Kombëtare i ka paraqitur Presidentit Trump mundësitë për të ndalur kërcënimet bërthamore të Koresë së Veriut, shkruan “New York Post”.

Published

on

Ato përfshinin edhe vrasjen e diktatorit të saj, Kim Jong-un, dhe vendosjen e armëve bërthamore amerikane në Korenë e Jugut.

Duke cituar burime ushtarake dhe zyrtarë të lartë të inteligjencës amerikane, “NBC News” raporton se të dy skenarët janë duke u zhvilluar gjatë takimeve të Presidenit Trump këtë javë me liderin kinez, Xi Jinping.

Zyrtarët amerikanë shpresojnë që udhëheqësi kinez do të bindë aleatin e saj të Koresë së Veriut, nëpërmjet sanksioneve apo diplomacisë, të tërhiqet.

Nëse shteti vetmitar vazhdon në rrugën aktuale dhe testimin e armëve bërthamore, Këshilli amerikan mund të vërë në zbatim kundërpërgjigje shumë më të forta, thonë zyrtarët e inteligjencës amerikane.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending