Connect with us

Lajme

Presidenti i KE-së i flet në vesh eurodeputetit britanik, ja çfarë i tha

Published

on

 

Presidenti i Komisionit Evropian, Jean Claude-Juncker i ka folur në vesh liderit të partisë për Demokraci të Britanisë së Madhe, Nigel Farage.

CNN raporton se ai e ka këshilluar eurodeputetin britanik që të jetë pragmatik, i mençur dhe i pjekur pas referendumit të javës së kaluar në Britaninë të Madhe, transmeton Periskopi.

“Le të kemi raporte të arsyeshme, marrëveshje pa ngarkesa tarifash, po ashtu, ta kemi të qartë se Mbrëtëria e Bashkuar do të jetë partneri juaj – se do të tregtojmë me ju, do të bashkëpunojmë me ju, do të jemi partneri  juaj”, është përgjigjur Farage.

Farage i ka kërkuar Junckerit që të mos pengohet Britania e Madhe për të ndjekur qëllimet e veta.

Eurodeputeti që i ka prirë idesë së “Brexit”-it ka thënë se Britania nuk do të jetë shteti i fundit që është larguar nga Bashkimi Evropian. /Periskopi/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending