Connect with us

Sporti

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi takohet me Arsene Wengerin – ja çka u diskutua

Published

on

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi, është takuar dhe ka bashkëbiseduar me trajnerin francez, Arsene Wenger.

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, FFK, Agim Ademi, është duke qëndruar në kryeqytetin e Katarit, Doha, ku është takuar me krerët e federatave të futbollit botëror, shkruan lajmi.net.

Në kuadër të këtyre takimeve, Ademi pati një takim edhe me trajnerin e mirënjohur francez, Arsene Wenger.

Ademi u shpreh se pas një dite të mbushur me takime, ai kishte nderin të takohej dhe të bashkbisedonte me Arsene Wenger për futboll. I pari i FFK-së e cilësoi teknikun francez si njërin nga trajnerët më të mirë në botë, ku tregoi se kishte treguar për futbollin kosovar dhe sfidat që jemi përballur si shoqëri.

“Ishte kënaqësi ta takoja dhe të bashkëbisedoja për futbollin me trajnerin e mirënjohur francez, Arsene Wenger”, tha ai.

“Përvoja e tij dhe sukseset e arritura në karrierën e tij të mahnitshme si trajner, por edhe historia e rrugëtimit të futbollit kosovar nga rezistenca deri në ditët e sotme të suksesit e krenarisë ishin pjesë e pashmangshme e këtij bashkëbisedimi”, tha Ademi.

“Kënaqësi të krijosh miqësi të reja dhe ura bashkëpunimi me personalitete të tilla si Wenger”, përfundoi Agim Ademi.

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending