Connect with us

Lajme

Presidenti i Filipineve: Mund ta përdhunosh një Miss, të përgëzoj për guximin…

Published

on

Presidenti i Filipineve Rodrigo Duterte ka ndezur përsëri polemikat në vend, pasi ka bërë një tjetër “shaka” rreth grave që dhunohen.

Gjatë një fjalimi në qytetin e tij Davao, Duterte kësaj here përfshiu një referencë të çuditshme për garuesit e Miss Universe.

“Ajo që nuk më pëlqen është përdhunimi i fëmijëve. Ti mund të ngatërrohesh ndoshta me një Miss Universe. Unë do të të përgëzoja që e ke marrë guximin për të përdhunuar dikë, kur e di se do të vdesësh”, tha ai.

Në prill të vitit të kaluar, Duterte bëri një shaka tjetër pa “krip” në lidhje me misionaren australiane, Jacqueline Hamill, e cila u përdhunua dhe u vra nga të burgosurit gjatë një trazire në burgun në Davao në vitin 1989.

Duterte ishte kryebashkiak i qytetit në atë kohë.

“Isha e çmendur që ajo ishte përdhunuar, por ajo ishte kaq e bukur”, tha Duterte.

“Mendova, kryetari duhet të ketë qenë i pari”, kishte theksuar ai.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending