Connect with us

Lajme

Presidenti çek: Serbia, në luftë me myslimanët që nga beteja e Fushës Kosovës

Published

on

Presidenti i Çekisë, Milosh Zeman beson se ardhja e migrantëve në Evropë është dickka e qllimtë dhe e e organizuar; dhe se për këtë Evropës i kanoset rreziku nga valë të reja refugjatësh nga Lindja e Afërt dhe Afrika Veriore.

Po përflitet se prej Afrikës për në Evropë tashmë është duke u përgatitur një fluks prej disa miliona emigrantëve, shpreh bindjen ai. “Për shkak se numri më i madh i tyre janë muslimanë, kultura e të cilëve është papajtueshme me standardet evropiane, unë nuk besoj se është i mundur asimilimi i tyre”, ka thënë Zeman për gazetën beogradase “Novosti”.

“Kur shikoni në historinë e Europës, ishte në fakt një luftë e vazhdueshme me muslimanët. Kjo është pikërisht ajo çfarë Serbia ka përjetuar në lëkurën e saj, ndër të tjera edhe në Fushën e Kosovës”, tha Zeman, duke folur në lidhje me presionin e migrimit në Evropë.

Në konstatimin e gazetarëve se BE-ja vazhdimisht ka ushtruar presion dhe shantazh kundër Serbisë në lidhje me Kosovën dhe në pyetjen se si do të kishte reaguar Republika Çeke sikur të ishte ekspozuar ndaj një shantazhi të tillë, Zeman përgjigjet:  “Me çdo shantazhues duhet ballafaqoheni në start, sepse në qoftë se ju i jepni shans shantazhuesit ai nuk do të zbythet, por do të ketë kërkesa përherë më të mëdha”.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending