Connect with us

Lajme

Presidenca e Hashim Thaçit shpallë tender për lule e televizor (VIDEO)

Janë të thirrur për të punuar në të mirë të qytetarëve, por zyrtarët më të lartë të shtetit po e shfrytëzojnë secilën mundësi për të përfituar për vete.

Published

on

Përfaqësues të shoqërisë civile, të gjitha qeveritë prej kohës sa Kosova është shtet i pavarur i kanë emëruar si keqpërdorues të buxhetit.

Nga njoftimet e publikuara në faqen zyrtare të komisionit rregullativ të prokurimit publik shihet se si zyrtarë të Republikës në periudhë shumë të afërt kanë shpenzuar mijëra.

Zyra e presidencës vetëm brenda muajit nëntor ka shpallur tender për blerjen e luleve për nevojat e Zyrës së Presidentit, për Furnizim me televizorë LED për nevojat e Zyrës se Presidentit.

Po brenda këtij muaji ministria e drejtësisë ka shpallur tenderë për blerjen e telefonave.

Hiç më pak nuk ka shpenzuar edhe ministria e integrimeve evropiane e ministria e punëve të brendshme ku shpenzimet më të mëdha janë bërë kryesisht për blerjen e mobileve e të pajisjeve teknologjike si dhe veshje për zyrtarë.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending