Connect with us

Lajme

Presidenca dhe KQZ-ja fillojnë përgatitjet për zgjedhje në Drenas

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, pas pranimit të njoftimit nga Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal për përfundimin e mandatit të Kryetarit të Drenasit, ka filluar konsultimet për caktimin e datës së zgjedhjeve të jashtëzakonshme për kryetar të kësaj komune.

Published

on

Presidenti sot ka pritur Kryetaren e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka, kurse ditëve të ardhshme do t’i ftojë për konsultime edhe përfaqësuesit e subjekteve politike.

Në këtë takim, presidenti Thaçi dhe kryetarja Daka kanë biseduar gjithashtu edhe për fillimin e reformave zgjedhore.

“Data e zgjedhjeve do të caktohet në përputhje me afatet ligjore dhe pas konsultimit me përfaqësuesit e subjekteve politike”, ka thënë presidenti Thaçi.

Ndërsa, Kryetarja e Komisionit Qendror Zgjedhor, Valdete Daka, ka thënë se pas shpalljes së zgjedhjeve nga presidenti, brenda afatit ligjor edhe KQZ-ja është e gatshme që teknikisht t’i organizojë zgjedhjet për kryetar në Drenas.

“Në pajtim me kompetencat e mia kushtetuese dhe ligjore, këto ditë do t’i ftojë për konsultime edhe subjektet politike”, ka treguar presidenti Thaçi.

Zgjedhjet e jashtëzakonshme lokale për kryetar të komunës së Drenasit duhet të mbahen jo më herët se tridhjetë (30) ditë dhe jo më vonë se dyzetepesë (45) ditë pas dorëheqjes së kryetarit të deritashëm të Drenasit.

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending