Connect with us

Sporti

Postohen pamje të papara më herët të Khabibit duke luftuar me babain që i vdiq nga Covid-19

Published

on

Babai i Khabibit, Abdulmanap Nurmagomedov, tragjikisht vdiq në korrik të këtij viti në moshën 57-vjecare, pas një komplikimi me shëndet që erdhi si pasojë e infektimit me Covid-19.

Vdekja e tij goditi rëndë Khabibin, për të cilin shumë dyshonin nëse do të futej në oktagon përsëri për t’u ndeshur, sidomos pasi babai i tij ishte edhe trajneri personal i rusit për një kohë të gjatë, transmeton Periskopi.

Mirëpo, Khabibi zhvilloi edhe një luftë për ta mbajtur titullin e UFC-së në kategorinë e lehtë kundër Justin Gaethje, me rusin që konfirmoi pensionimin pas luftës me arsyetimin se nuk dëshironte të ndeshej më pa babanë e tij.

Në mëngjesin e sotëm, e mërkurë, Khabibi ka shpëndarë një video prekëse në Instagram të tij dhe babait të vet duke qeshur dhe luftuar së bashku, me titullin: ”Ishte koha më e mirë, baba.”

Shikoni videon më poshtë. /Periskopi.com/

 

View this post on Instagram

 

it was the best time. Father❤️ Это было лучшее время.

A post shared by Khabib Nurmagomedov (@khabib_nurmagomedov) on

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending