Connect with us

Lajme

Posti i ri frymëzon Kelmendin, ai tani ka shumë ide

Zëvendëskryeministri i Qeverisë së Kosovës, Ramiz Kelmendi, i cili ka marrë detyrën zyrtare këto ditë, sot ka vizituar komunën e Podujevës.

Published

on

Në këtë takim, transmeton kë, ai tha se po synojnë që hapësirat të cilat i menaxhon Agjencia Kosovare e Privatizimit të jenë në shfrytëzim të ndërtimit të zonave ekonomive të komunës së Podujevës në mënyrë që ato zona të jetë një mbështetje për zhvillim ekonomik.

“Kam shumë ide dhe të gjitha këto m’u ka dhënë mundësia që t’i përfundoj. Qeveria e Kosovës ka krijuar një fond për garantimin kredive për ekonomi të vogla dhe për këtë e informova kryetarin që afaristët që dëshirojnë të kenë qasje në këtë fond, të konkurrojnë në bankat e Kosovës dhe projektet e atyre që i plotësojnë kushtet për projekte të gjendet mbështetja e tyre me anë të këtij fondi”, tha ai.

 

 

 

 

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending