Portugali-Francë: Publikohen formacionet zyrtare

Periskopi.com Sporti

Portugalia është nikoqir i Francës, përballje e ‘zjarrtë’ që nuk duhet humbur, e vlefshme për xhiron e pestë të grupit A të Ligës së Kombeve.

Dy skuadrat nuk dinë për humbje dhe ndajnë kreun e tabelës.

Tashmë janë publikuar formacionet bazë të kësaj super derbi:

Portugali: Patricio; Cancelo, Fonte, Dias, Guerreiro; Danilo, Fernandes, Carvalho; Silva, Felix, Ronaldo.

Francë: Lloris; Pavard, Varane, Kimpembe, Hernandez; Rabiot, Kante, Pogba; Coman, Martial, Griezmann.

Ndeshja nis në ora 20:45.

Shpërndaje në: