Connect with us

Sporti

Portieri sirian po rindërton jetën e karrierën në Angli

Hi dhe rrënoja ishte gjithçka çfarë i kishte mbetur Fahd Salehut kur jeta të cilën e njihte në Siri u shkatërrua nga lufta.

Published

on

Zhurma e të shtënave me armë, beteja e përgjakshme vrastare nëpër rrugë mes rebelëve dhe milicisë pro-Assadit në afërsi të shtëpisë së tij në qytetin Homs, e bindën atëbotë babanë e një fëmije që të shpërngulte familjen e tij të re te shtëpia e prindërve, përcjell Koha Ditore.

Ishte një vendim që mund t’u ketë shpëtuar jetët, pasi me t’u kthyer ai pa shtëpinë e shkatërruar, një pamje që e shtyu të largohej nga vendi dhe përfundimisht të vendosej në Angli katër vjet më vonë, shkruan BBC.

“Të humbasësh shtëpinë është më mirë se të humbasësh jetën, ishte koha për të shpëtuar familjen. U ktheva për të parë se çfarë po ndodhte, për të parë nëse mund të shpëtoja disa gjëra, por çdo gjë ishte djegur. Ishte një dhomë ndeje ku i kisha të gjitha gjërat me vlerë, medaljet e trofetë, dhe të gjitha ishin zhdukur. Shtëpia për të cilën kam punuar fort, shtëpia dhe jeta që kam punuar fort të krijoj, u zhduk në një moment”, thotë Saleh.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending