Connect with us

Lajme

Porosia e terroristit në Gjermani: O qafirë, koha juaj ka mbaruar

Published

on

Është publikuar edhe videoja e të riut që kreu sulmin në një tren në Gjermani duke lënë mbi 20 persona të plagosur.

Në video, i riu që nga ISIS është emëruar si Muhammad Riyad dhe i cili mban një thikë në dorë u drejtohet ashpër të gjithë pabesimtarëve, shkruan TheMirror, transmeton lajmi.net.

“O qafir, koha juaj ka kaluar kur ju keni ardhur në tokat tona dhe keni vrarë burrat, gratë e fëmijët tonë. Dhe krerët tuaj kanë heshtur për këto masakra. Kjo kohë ka shkuar më. Tash Shteti Islamik është shpërndarë në Irak, Al-Sham, Khorosan, Libya dhe Yemen dhe me emrin e Allahut kalifati do të arrij edhe tek ju.

Ai tutje thotë se pabesimtarët do të masakrohen në oborrin e tyre dhe në shtëpitë e tyre do të qëndrjnë anëtarët e ISIS për t’ua thyer atyre rregullat dhe ta marrin kontrollin mbi tokat e tyre.

“Ne do ju ndjekim juve në secilin fshat, secilin qytet dhe kudo në aeroport, me emrin e Allahut”, thotë ai në video, e cila është filmuar para se terroristi ta kryente sulmin. Ky i fundit mbeti i vrarë nga policia gjermane në tentim për të ikur nga vendngjarja.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending