Connect with us

Lajme

Politikani serb: Vuçiq do t’ia dorëzojë Kosovës karrigën në OKB

Published

on

Kryetari i Partisë Popullore të Serbisë (Narodna stranka Srbije) Vuk Jeremiq ka deklaruar se kryetari i Serbisë Aleksandar Vuëqi ka ndërmend që shumë shpejt Prishtinës t’ia dorëzojë karrigen në Kombet e Bashkuara në mënyrë që Perëndimi t’ia lejojë mbetjen në pushtet.

“Ai së shpejti do t’ia mundësojë Kosovës karrigen në Kombet e Bashkuara . Vuçiq këtë ua ka premtuar të huajve pasi ka bërë shumë koncesione, para së gjithash rreth krimit të organizuar, shpëlarjes së parave dhe tregtinë me armë. Ai duhet ta bëjë këtë për të mbetur në pushtet”, citon tv nasha të ketë thënë ai.

Jeremiq mendon se Vuçiq në Berlin e ka dhënë betimin e vet se do ta nënshkruajë marrëveshjen gjithëpërfshirëse e cila Kosovës do t’i mundësojë anëtarësimin në KB.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending