Connect with us

Lajme

“Politikanët e Kosovës e kanë çelësin për liberalizimin e vizave”

Nataliya Apostolova, përfaqësuesja speciale e Bashkimit Europian për Kosovën, ka përsëritur edhe një herë se liberalizimi i vizave për Kosovën është në dorë të vet politikanëve të Kosovës, prandaj ka bërë thirrjet që të plotësohen edhe dy kushtet e mbetura për marrjen e vizave – ratifikimi i demarkacionit dhe luftimi i korrupsionit, njofton Klan Kosova.

Published

on

“Çelësin për liberalizimin e vizave e kanë politikanët e Kosovës. Agjenda europiane duhet të zbatohet nga qeveria e Kosovës; janë plotësuar 93 kushte nga gjithsejtë 95 sa janë. Ne insistojmë t’i mbushni edhe dy tjera – ratifikimin e Demarkacionit dhe luftimin e korrupsionit”, pohoi Apostolova, në fjalën e saj në Samitin e komisioneve për punë të jashtme të parlamenteve të shteteve të Europës, që po mbahet në Prishtinë.

Përfaqësuesja e BE-së ka përsëritur se “do të vazhdojmë t’i mbështesim vendet e Ballkanit” dhe se “nuk ka dyshim që Ballkani Perëndimor ka vetëm një të ardhme e ajo është në Bashkimin Europian”.

Apostolova ritheksoi edhe një herë rëndësinë e dialogut të Kosovës me Serbinë.

“Dialogu me Serbinë duhet të vazhdojë. Ai (dialogu) është i rendësishëm edhe për Bashkimin Europian dhe jo vetëm për Ballkanin, sepse me dialog arrihet stabiliteti”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending