Connect with us

Lajme

Policia zvicerane kap 11 migrantë ilegal nga Kosova

Njëmbëdhjetë kosovarë janë arrestuar në Kussnacht am Rigi të Zvicrës për “qëndrim ilegal” atje.

Published

on

Kjo ka ndodhur pas një aksioni të policisë, ku ndaluan 70 automjete dhe kontrolluan 185 persona, transmeton Koha.net.

Njëmbëdhjetë nga pesëmbëdhjetë pasagjerët e një automjeti kanë rezultuar të jenë pa dokumente dhe se po qëndronin ilegalisht në Zvicër.

Ministrja e Drejtësisë në Zvicër, Simonetta Sommaruga edhe më parë ka ngritur problemin e emigrimit masiv të kosovarëve në Zvicër. E numri i kosovarëve që jetojnë në Zvicër llogaritet të jetë rreth 180 mijë njerëz, duke qenë një nga komunitetet më të mëdha atje.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending