Connect with us

Lajme

Policia në gjah për kanabis (VIDEO)

Në emisionin e fundit të “Drejtësia në Kosovë”, në rubrikën “Policia”, u shfaq aksioni policor në një fshat të Pejës ku u arrestuan tre persona ndërsa u sekuestruan dhe u asgjësuan 16 bimë narkotike të llojit Kanabis Sativa.

Published

on

Më 20 qershor të këtij viti, pas disa informacioneve të policisë se në një fshat në Pejë po kultivohen bimë narkotike, policia arriti që ta zbulojë lokacionin dhe t’i arrestojë tre persona.

Në pamjet e aksionit policor shihen edhe bastisjet në shtëpitë e të dyshuarve për të cilat u dha urdhër nga gjykata kompetente e këtij rasti.

Gjatë bastisjes shihet se si policia arrin që t’i prangosë të dyshuarit të cilët dyshohen për kultivim të bimëve narkotike.

Në vendin ku kultivohej kanabisi, në pamje shihet se bimët janë gati për t’u korrur ndërsa gjatësia e tyre arrinte deri në tri metra.

Njëri nga të arrestuarit kur u pyet nga policia në lidhje me këto bimë ai u përgjigj që nuk dinte asgjë lidhur me këto.

Disa nga këto bimë u morën për ekzaminim. Ndërsa më pas 16 bimë kanabisi u asgjësuan nga zyrtarët policorë.

KALLXO.com shkroi në vazhdimësi për konfiskimet dhe asgjësimet e narkotikëve nga ana e policisë.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending