Connect with us

Lajme

Policia kërkon municion, jep mbi 327 mijë € (Dokument)

Published

on

Policia e Kosovës është duke kërkuar mbi 90 mijë copë fishekë të kalibrit të ndryshëm për nevoja zyrtare të pjesëtarëve të saj, raporton Indeksonline.

Kohëzgjatja e kontratës publike kornizë është 36 muaj ndërsa operatori ekonomik obligohet të bëjë furnizim me municion të kalibrit 12.7 x 99,  8.6 x 70, 12ga dhe municion manovrues.

Vlera e përgjithshme e parashikuar e kontratës për pjesën e parë është 308.500.00 euro ndërsa për pjesën e dytë është 18.625.00 euro, totali kap vlerën e  327,125 euro. Sasia e përafërt e municionit është 90.100 copë./Indekosnline/

Image
Image
Image

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending