Connect with us

Lajme

Policia flet për kërcënimet ndaj Arbana Xharrës

Published

on

Policia e Kosovës ka konfirmuar për Radion Evropa e Lirë se ka nisur prej disa ditësh hetimet intensive në rastin e kërcënimeve ndaj kryeredaktores së të përditshmes “Zëri”, Arbana Xharra.

Xharra bëri me dije, në fillimjavë, se “është kërcënuar përmes vizatimeve të një kryqi me ngjyrë të kuqe në hyrjen e objektit ku banon dhe në një vendparkim të veturës së saj”.

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Baki Kelani, i tha Radios Evropa e Lirë se “policia ka nisur prej disa ditësh hetimet intensive në rastin e Arbana Xharrës”, por nuk dha ndonjë hollësi rreth motiveve dhe as edhe kryesve të mundshëm të veprës.

Kryeredaktorja e të përditshmes “Zëri” ka bërë të ditur se edhe më herët është përballur me kërcënime për shkak ‘të punës së saj”.

Ajo i tha, të hënën Zërit të Amerikës se “ka kohë që merret me radikalizëm fetar dhe me ndikimin e agjendës së (presidentit turk Recep Tayyip) Erdogan në Kosovë dhe Maqedoni dhe se kohët e fundit i janë bërë shumë linçime si në Kosovë edhe në Maqedoni”.

Policia e Kosovës ndërkaq tha për Radion Evropa e Lirë se po zhvillon hetimet edhe për rastet e mëhershme të kërcënimeve ndaj zonjës Xharra, por nënvizoi se “nuk po i ndërlidhë me rastin e fundit të ndodhur para disa ditësh”.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending