Connect with us

Lajme

Policia e Vjenës publikon të dhënat e fundit për sulmin e mbrëmshëm terrorist në Vjenë

Published

on

16:11- Policia vjeneze ka përditësuar të dhënat në lidhje me sulmin e mbrëmshëm terrorist në Vjenë.

Sipas të dhënave të fundit, dy burra dhe dy gra kanë vdekur nga plagët pasi sulmuesi ka hapur zjarr në gjashtë lokacione në qendrën e qytetit.

“Dy burra dhe dy gra kanë vdekur pas plagëve të marra nga sulmuesi i cili ka hapur zjarr në gjashtë lokacione në qendër të Vjenës të hënën mbrëma. 22 persona tjerë janë të plagosur. Oficeri i policisë i cili është plagosur nga të shtënat është në përkujdesje shëndetësore dhe është duke u mjekuar. Një sulmues është vrarë nga njësia speciale i cili është identifikuar si 20-vjeçar me dyshtetësi(Austriake dhe Maqedone) i cili ka pasur të kaluar kriminale në lidhje me terrorizëm. Është ende e paqartë, nëse sulmuesi i dytë është në arrati, megjithatë është e mundur që sulmuesi ka qenë i vetëm. Përgjatë vazhdimit të hetimeve, janë bastisur 18 shtëpi dhe 14 persona janë arrestuar”, thuhet në njoftimin e policisë së Vjenës.

Në sulmin terrorist, të cilësuar nga autoritetet austriake, me motive islamike, kanë vdekur katër persona. Një nga sulmuesit është vrarë, e sipas mediave në Austri, është shqiptar i Maqedonisë Veriore. Të tjerët janë në kërkim. Në këtë artikull gjejini raportimet e fundit mbi sulmin në Vjenë.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending