Connect with us

Lajme

Policia e Kosovës sqaron shpërthimin e fuqishëm që ndodhi dje në Pejë

Published

on

Dje nga mediat u raportua një shpërthim i fuqishëm në Pejë, të cilin sot e ka sqaruar Policia e Kosovës.

PK, në një komunikatë për mediat ka sqaruar se shpërthimi në vendin e njohur si “Maja e Zezë”, janë duke u zhvilluar punime për hapjen e rrugës që lidhet me fshatrat e Rugovës, shkruan Periskopi.

Po ashtu, Policia sqaron se shpërthimi nuk është bërë nga njësitet e KFOR-it, siç u raportua nga mediat, por nga kompanitë përkatëse për ndërtimin e rrugës.

Sqarimi i plotë i Policisë së Kosovës:

Policia e Kosovës (PK), me qëllim të informimit të drejtë të opinionit publik lidhur me shpërthimin për hapjen e rrugës që ka ndodhur tek vendi “Maja e zezë”- Pejë, me datë 12.07.2017, rreth orës 13:30, njoftoheni në vijim:

Policia e Kosovës DRP Pejë  bënë me dije dhe sqaron, se në vendin ku ka ndodhur shpërthimi janë duke u zhvilluar punime për hapjen e rrugës e cila lidhet me fshatrat e Rugovës.

Për hapjen e kësaj rruge është e nevojshme aty ku ka pengesa, të bëhet edhe thyerja e shkëmbinjve me exploziv, për të cilin përkujdesen firmat e licencuara, të cilat kanë leje të posaçme, dhe lidhur me këtë leje në këtë rast është njoftuar Policia e Kosovës dhe KFOR-i.

Policia e Kosovës ka ndërmarrë të gjitha masat e nevojshme para, gjatë dhe pas këtij shpërthimi.

Shpërthimi është ekzekutuar nga kompania e licencuar, me ç rast ka përfunduar pa ndonjë incident.

Këtë shpërthim nuk e kanë bërë Njësitet e KFOR-it as nuk kanë asistuar gjatë këtij shpërthimi, siç ceket në disa portale dhe media të shkruara dhe elektronike.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending