Connect with us

Lajme

Policia e Kosovës shpenzon 690 mijë euro për blerjen e armëve të gjata

Published

on

Policia e Kosovës do të rrisë numrin e armëve të gjata. Institucioni i sigurisë në vend tanimë ka përfunduar edhe procedurat e blerjes së armëve të gjata. Zyra e Prokurimit në Policinë e Kosovës, këtë javë ka përzgjedhur kompaninë “Reload” në tenderin “furnizim me arme për PK-në”.

Blerja e këtyre armëve Policisë do t’i kushtojë plotë 691 mijë e 759 euro. Në përshkrimin e shkurtër të njoftimit për dhënien e kontratës thuhet se “qëllimi i këtij aktiviteti të prokurimit është blerja furnizim me arme te gjata dhe optike për arme”.

foto policia

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending