Connect with us

Lajme

A po tërhiqet Srpska nga kushti për kryetarin e Kuvendit

Published

on

Lista Srpska ka arritur që në zgjedhjet e jashtëzakonshme të 11 qershorit t’i fitoje 6% të votave, ose ndryshe 9 deputetë.

Derisa kërkesa e vazhdueshme e këtij subjekti  drejtuar spektrit politik në Kosovë ishte që ata ta kenë kryetarin e Kuvendit. Mirëpo, si duket të njëjtit janë tërhequr nga kjo ide.

Shefi i Srpska-s, Slavko Simiq ka thënë për “Indeksonline”  se Kosovës i nevojitet  Parlament Evropian dhe Qeveri Evropiane dhe Lista Serbe si partia më e fortë politike serbe në Kosovë duhet të ofrojë mbështetje të fortë institucionale.

“Pra, duhet t’i mundësohet popullit serb përmes përfaqësuesve të tyre politikë të kenë mekanizma politik dhe institucional që do të mundësojnë zhvillimin e vlerave evropiane dhe shoqërore në Kosovë”, është shprehur ai.

Ndërsa, Srpska është shprehur e hapur për tu koordinuar me PAN-in rreth thirrjes së seancës konstituive. /Indeksonline/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending