Connect with us

Lajme

A po i lëkundet karrigia Isa Mustafës?

Published

on

Liderit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafës duket se po i lëkundet karrigia e shefit të partisë.

Është një nga degët më të rëndësishme të kësaj partie në Prishtinë, e cila pas humbjes së LDK-së në zgjedhjet e 11 qershorit, po kërkon dorëheqjen e Mustafës.

Burime të Gazetës Blic kanë bërë të ditur se në mbledhjen e mbajtur dje, shumica e anëtarëve të Kryesisë së Degës së IV-të të LDK-së në Prishtinë, dhe shumica e kryetarëve të nëndegëve, kërkuan dorëheqjen e Isa Mustafës nga kreu i partisë.

“Shumica e anëtarëve të Kryesisë dhe kryetarëve të nëndegëve, u deklaruan se kryetari Isa Mustafa duhet të dorëhiqet dhe sa më shpejtë duhet të mbahet Kuvendi i Jashtëzakonshëm zgjedhor i LDK-së, ku duhet të jenë më shumë kandidatë dhe me votim të fshehtë duhet të zgjidhet Kryetari dhe Kryesia e partisë”, tha ky burim i “Gazeta Blic”, i cili ishte brenda mbledhjes së LDK-së.

Gjithnjë sipas këtij burimi, në këtë mbledhje pati edhe një propozim për kandidatin e LDK-së për kryetar të Prishtinës.

Është deputetja më e votuar femër në Kosovë, Vjosa Osmani, ajo e cila u propozua si kandidate e LDK-së, në garë për Kryeqytetin.

“Nga mbledhja e mbrëmshme e Degës së IV-të të LDK-së, në Prishtinë, opinioni i shumicës dërrmuese ishte se kandidati i LDK-së për Prishtinë duhet të jetë  Vjosa Osmani, e cila u konsiderua si e vetmja figurë në LDK që mund ta rikthej Prishtinën”, thotë ky burim i ‘Gazeta Blic’.

Kjo degë, ishte ndër më të zëshmet që e kundërshtoi koalicionin e lidhur ndërmjet LDK-së e PDK-së më 2014.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending