Connect with us

Sporti

Po kthehet përsëri spektakli Joshua-Klitschko, flet promotori i meçit

Published

on

Së shpejti do të japim njoftimin e duelit të radhës për boksierin britanik Anthony Joshua, kampionin e botës në fuqi në peshat e rënda”, ka thënë sot Stephen Espinoza, bosi i “Showtime”, kompania që do të menaxhojë sfidën e radhës së Joshua. 
Kampioni i botës në peshat e rënda në kategoritë WBA dhe IBF pritet që të mbrojë titullin kampion në Las Vegas në muajt e fundit të këtij viti ndaj Wladimir Klitschko, në një revansh mes dy boksierëve ikonë të kësaj kategorie. Gjasat janë që përballja të zhvillohet në nëntor, me ukrainasin që do të marrë vendimin përfundimtar.
Klitschko ende nuk ka vendosur nëse do të duelojë apo jo sërish me Joshua, por ka kërkuar që revanshi të mos zhvillohet në Britaninë e Madhe Ndaj palët kanë rënë dakord që sfida të zhvillohet në Las Vegas dhe zyrtarizimi i saj do të bëhet së shpejti.

Jemi shumë pranë marrëveshjes. Kanë qenë muaj të vështirë, kur gjërat afroheshin e largoheshin shumë shpejt. Nuk është sekret që ne e duam revanshin dhe mund të jetë sfida më e madhe e peshave të rënda që zhvillohet në Las Vegas pas më shumë se një dekade. Ndaj nuk duhet ta humbasim këtë rast”, tha Espinoza.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending