Connect with us

Lajme

Plas skandali më i madh ndonjëherë në raportet serbo-ruse. Shkak Mali i Zi

Në raportet e Moskës dhe Beogradit ka plasur skandal i paprecedent në historinë postsovjetike, të cilin me vizitë në Beograd e ka zgjidhur sekretari i Këshillit rus për Siguri Nacionale, Nikolai Patrishev, shkruan sot e përditshmja moskovite, “Komersant”.

Published

on

Kjo gazetë raporton se “Danas” ka raportuar se disa qytetar të Rusisë janë deportuar nga Serbia për shkak të pjesëmarrjes në përgatitjen e aksioneve terroriste në Podgoricë në ditën e zgjedhjeve parlamentare në Mal të Zi, transmeton lajmi.net.

Sipas “Danas”, këtë informacion askush zyrtarisht nuk e kishte demantuar.

Ky lajm e kishte shtyrë Patrushevin që të vijë në vizitë të papritur në Beograd, qëllimi i të cilit ishte, sipas ekspertëve lokalë, shqyrtimi i “rastit të Malit të Zi” dhe “tentimi që mos të lejohet skandali në raportet serbo-ruse”, shkruan “Komersant”.

Kjo gazetë tutje thekson se Patrushev është pritur nga niveli më i lartë i politikës serbe, që bisedimet kanë kaluar në regjim të fortë të fshehtësisë, derisa në fillim të vizitës është njoftuar zyrtarisht që zyrtarëve serbë u është propozuar nënshkrimi i memorandumit në fushën e sigurisë. /Lajmi.net/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending