Connect with us

Lajme

Plagoset 37 vjeçari në Ferizaj, Policia jep detajet

Published

on

Policia rajonale e Ferizajt ka njoftuar se dje është plagosur me armë zjarri një mashkull i moshës 37 vjeçare.

Sipas policisë, i dyshuari ka ikur nga vendi i ngjarjes, por pas një kohe të shkurtër policia ka arritur ta arrestoj atë.

Pas kontrollit, policia ia ka konfiskuar edhe armën me të cilën e ka kryer veprën dhe i është caktuar masa e ndalimit për 48 orë.

Ja njoftimi i plotë i policisë:

Me 13.07.2017 rreth orës 18:50, në rrugën “12 Qershori” të Ferizajt ka ndodhur një rast “Vrasje në tentativë”, me ç’rast nga e shtëna me armë zjarri është plagosur (I.M. 37 vjeç) nga Ferizaj. Viktima është dërguar për trajtim mjekësor fillimisht në emergjencë dhe pastaj transferohet në QKUK në Prishtinë.

Policia iu ka përgjigjur rastit dhe në vendin e ngjarjes ka gjetur një gëzhojë pistolete.

Sipas raporteve të para të hetuesëve policor në vendin e ngjarjes, rastit i ka parapri një mosmarveshje e qastit.

I dyshuari është larguar nga vendi i ngjarjes,por policia ka arritur të arrestojë pas një kohe të shkurtë dhe bëhet fjalë për (A.Z. 29 vjeç) si dhe është gjetur dhe konfiskuar arma me të cilën dyshohet se është kryer vepra.

Arma e konfiskuar është e markës EKOL TUNA 8mm me një karikator dhe dy fishekë.

Është njoftuar Prokurori i Shtetit, i cili ka autorizuar hetuesit e Sektorit rajonal të hetimeve për ndërmarrjen e të gjitha veprimeve hetimore lidhur me rastin si dhe ndaj të dyshuarit është marrë masa e ndalimit për 48 orë.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending