Connect with us

Lajme

Me pistoletë në shkollë

Policia e Prizrenit njofton se dje është njoftuar se një nxënës i shkollës së Mesme Teknike “11 Marsi” posedon armë zjarri ( pistoletë).

Published

on

Në lidhje me këtë  është njoftuar  drejtori i kësaj shkolle dhe së bashku me të kanë shkuar në bufenë e shkollës ku kanë identifikuar të dyshuarin M.B në bazë të  dokumentit të  identifikimit, ku  i njëjti ka filluar të ikë dhe gjatë ikjes e ka hedhur pistoletën në tokë.

Sipas Policisë i njëjti është kapur pas disa metrave ku së bashku me të dyshuarin kanë shkuar te vendi i ngjarjes dhe me njësitin e forenzikës  të cilët e kanë sekuestruar pistoletën GRIZZLY.

I dyshuari i cekur më lart në prani të prindit dhe avokatit ka pranuar se pistoleta në fjalë ishte e tij.

Po ashtu gjatë intervistës i njëjti pranon se ka edhe  një pistoletë tjetër Ekol Firat Magnum.

Të gjitha veprimet e ndërmarra janë bërë në konsultim me prokurorin e krimeve të rënda.

Rasti vazhdon të hetohet edhe me tej provat dhe dëshmitë do të dërgohen ne prokurorin e shtetit për procedura te mëtutjeshme ligjore.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending