Connect with us

Lajme

Piloti shpëton nga tufa e shpësëve me një shpërthim të madh

Published

on

Një aeroplan “Jaguar” i forcave ajrore të Indisë për pak sa nuk është rrëzuar pas ngritjes, pasi që ka hasur në një tufë sorrash

Për fat, piloti në në sekondë ka reguar dhe ia ka dalë ta hedhë tërë ngarkesën në mënyrë që fluturakja të mung të arrijë lartësi më të madhe dhe t’u shmanget shpesëve, e pastaj të bëjë aterrim urgjent.

Menjëherë pas ngritjes nga pusta në bazën Ambala, piloti i “Jagur”-it ka hasur në një plim spesësh, që ka bërë që një motor t’i dështojë. Piloti menjëherë i ka lëshuar rezervoarët më karburant e municion, gjë që ia ka mundësuar ngritjen urgjente.

Rezervoarët dhe bombat e trenazhit kanë shkaktuar ekspodim të madh në pistë, shkruajnë mediet.

Pos shpesëve fatkëqija, askush nuk e ka pësuar.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending