Connect with us

Lajme

Pezullohen dy zyrtarë të MPJ-së pasi u rrahën brenda Ministrisë

Published

on

“Për arsye banale” – është arsyeja që besohet të ketë shtyrë në rrahje dy zyrtarët e lartë të Ministrisë së Punëve të Jashtme, të premten paradite, njofton Policia.

Fitim Sadiku që mban postin e sekretarit në këtë ministri dhe kolegu i tij, Vlorat Gashi, posti i të cilit nuk bëhet e ditur, janë përfshirë në një rrahje e cila ka ndodhur brenda objektit të MPJ-së, të cilën para se të bëhet president e ka udhëhequr Hashim Thaçi.

Lajmin për rrahjen e këtyre dy zyrtarëve për koha.net e ka konfirmuar edhe drejtori i përgjithshëm në këtë ministri Albert Prenkaj, i cili paralajmëroj pezullimin nga puna të këtyre dy zyrtarëve.

“Po, ka ndodhur një situatë e pakëndshme. Ka qenë moment dobësie jashtë çfarëdo kodi etik të sjelljes. Mbetet një rast i izoluar dhe do të merren masa konform rregullave e ligjeve në fuqi. Komisioni Disiplinor do të mblidhet dhe pezullojë të dy zyrtarët”, citohet të ketë thënë Prenkaj.

E zëdhënësja policore Flora Ahmeti ka thënë se janë intervistuar dy persona dhe janë liruar në pas urdhrit të prokurorit.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending