Connect with us

Lajme

Përplasje mes Edi Ramës dhe Blendi Fevziut

Published

on

Si mund ta bësh këtë pyetje. Pse gënjen? Je një gënjeshtar”, ka thënë Rama duke iu drejtuar gazetarit Fevziu.

Intervista e tensionuar dhe e mbushur me plot akuza mes autorit të emisionit “Opinion” të gazetarit Blendi Fevziu dhe kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama ka eskaluar kur është hapur tema e kalimit të refugjatëve sirian në Shqipëri.

Në fund të emisionit, Fevziu ka kërkuar nga Rama që të shikoj një video me pamje të refugjatëve shqiptar të xhiruara me 25 shkurt 1991, përpara se ta pyes Ramën për çështjen e refugjatëve sirian që priten të vijnë në Shqipëri.

“A ju duket korrekte që sot si kryeministër i Shqipërisë, një njeri që ka përjetuar dramën e ikjes shqiptare të mbylli kufijtë për emigrantët sirian që ikin nga e drama e njejtë”, ka pyetur Fevziu, Ramën i cili ka reaguar ashpër duke e quajtur gënjeshtar.

“Si mund ta bësh këtë pyetje. Pse gënjen? Je një gënjeshtar”, ka thënë Rama, i cili nuk i ka shikuar shumicën e pamjeve të refugjatëve shqiptar.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending