Connect with us

Showbiz

“Përplasen” Marsela Çibukaj dhe Samanta Karavella

Published

on

Marsela Çibukaj dhe Samanta Karavella janë “përplasur” në rrjetet sociale.

Cibukaj ishte e para që në llogarinë personale në Facebook publikoi një mesazh që kritikonte “disa tekste të zhanrit reggae në shqip”, por pa përmendur emra.

Çibukaj ka thënë se operacionet plastike të këngëtareve në estradën shqiptare duhet të mbrohen nga UNESCO.

“Këto këngët gjoja “reggae” alla Albanesçe ,me tekste të thella dhe plot mesazh për njerëzimin (“unë kam me ta fal , ti ke me ma dhënë, uuu yeaaah baby , i feel something , I’m a king , I’m a queen etj etj ) , të kenduara pak keshtu , hundore se bën më stil Rihanna …..kupton? Dhe me që jemi ti themi ati xhaxhit kameraman të fokusoj 3/4 e video klipit tek dekolteja dhe tek buzët që me mjeshtëri ka punuar ai xhaxhi tjeter , ai i plastikes ….. duhen mbrojtur nga UNESCO sidomos në versionin live te tyre … perla të vërteta që pasqyrojnë kulturën, muzikën dhe përparimin e shijeve muzikore dhe artistike të vëndit tonë”, ishte postimi i Marselës.

Megjithatë, menjëherë pas këtij postimi ka reaguar Samanta që ka thënë se ajo ishte e njohur që nga 13-vjeç,”ndërsa Marselën nuk e njihte askush”.

“Nuk kam dashur ti kushtoj ndonjeher rendesi ketyre statuseve pergjate gjithe ketyre viteve qe depertoj ne muziken shqiptare, por kur behet fjale per nje kolege qe ka shprehur vleresim ndaj vokalit tim dhe dashamiresi ndaj meje smund ta le pa anashkaluar. Do kisha shume deshire te kishe dhe ti suksesin qe meriton pa cenuar timin. Nese mendon se e ben me mire TREGOJE .Publikun as te mora as ma more. Vokali im eshte vleresuar nga MJESHTER te muzikes shqipetare kur isha vetem 13 VJEC ( nderkoh askush nuk e njihte emrin tend ) Do ishte me mire te beje dicka me me vlere se te komentoje muziken e kolegeve te tua, aq me teper kur je artiste vet ! PEACE ✌️”, thuhej në reagimin e Samantës.

samata
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbiz

Kjo ka qenë shuma më e lartë që ka marr bakshish Meda

Published

on

Këngëtari i njohur Meda është shprehur se ishte thjeshtësia dhe modestia e bashkëshortes që e bëri për vete.

Meda u shpreh se ishte ai që bëri hapi e parë për t’u lidhur me të.

Ai shtoi se ndër vite Luljeta ka mbetur e njëjta.

Këngëtari ia atribuoi të dyve suksesin e martesës së shëndetshme

Meda zbuloi se bashkëshortja kujdeset për look-un e tij.

“Gjithmonë e kam pas në krah, më ka mbështetur! 90% të punës, look-ut tim, e përzgjedh Lulja, ajo më thotë tani më dukesh mirë dhe këto do veshësh sonte”.

“Dhe unë i them në rregull sepse i besoj. Ajo më ka bërë për vete me thjeshtësinë e vet. Jemi parë rastësisht, unë e kam bërë hapin e parë”.

“Ka qenë e thjeshtë, modeste, s’di ta përshkruaj, është e njëjta si ka qenë kur jemi njohur. Ajo gjithmonë ka qenë bossi i shtëpisë. Kemi rreth 14 vite bashkë. Për suksesin e martesës meritën e mbajmë të dy! ”– tha ai në një intervistë për emisionin “Nin”.

Këngëtari zbuloi edhe shumën marramendëse që lanë bakshish në një koncert në Australi.

“Në Australi për një natë kemi marrë mbi 30.000 dollarë. Këndoja vetë dhe isha i shoqëruar nga muzikantët e mi. Është e vërtetë, ka qenë për Pavarësinë e Kosovës, për herë të parë që isha në Australi. Ishte eksperiencë e paharruar,” – përfundoi Meda.

Continue Reading

Showbiz

Vajza e Lutfi Hazirit e krahason veten me Mona Lisën

Published

on

Vajza e Lutfi Hazirit merr vëmendje me paraqitjet e saj atraktive.

Ajo ka arritur të ketë mijëra ndjekës në Instagram, përkundër që nuk është e njohur për ndonjë profesion.

Duke gëzuar një bukuri të rrallë, ajo së fundmi bëri një ngjashmëri mes saj dhe Mosa Lisës.

Duke publikuar një imazh në të cilin u shfaq e mbështjellë me një pelerinë, ajo shkroi: Mona Lisa e kohëve moderne.

 

Continue Reading

Showbiz

Mbretëresha Elizabeth nuk do të festojë 95 vjetorin e saj të lindjes pas vdekjes së Princit Philip

Published

on

Mbretëresha po feston ditëlindjen e saj të parë në dekada pa burrin e saj Princin Philip të mërkurën

Këtë vit 95-vjetori i lindjes së Mbretëreshës Elizabeth do të jetë një rast i heshtur pas vdekjes së burrit të saj prej 73 vjetësh, Princit Philip, shkruan People.

Ditëlindja e shënuar e monarkut të Mërkurën nuk do të festohet si zakonisht – ndërsa Mbretëresha dhe anëtarët e tjerë të familjes shpesh shënojnë ditëlindjet e tyre duke ndarë portrete të reja me publikun, nuk do të ketë një foto të lëshuar këtë vit.

Kjo do të jetë ditëlindja e parë e Mbretëreshës Elizabeth pas vdekjes së burrit të saj, i cili u varros në Shën George’s Chapel në Kalanë Windsor të Shtunën. Ai vdiq në 9 Prill në moshën 99 vjeç, vetëm dy muaj larg 100 vjetorit të lindjes.

Mbretëresha është e rrethuar nga stafi i saj besnik dhe tre qentë e saj (të cilët ajo është parë në Kopshtet Frogmore gjatë javës së kaluar) në Windsor Castle, dhe anëtarët e familjes me gjasë do të vizitojnë monarken në ditët në vijim.

Continue Reading

Trending