Connect with us

Lajme

Përplasen dy trena në Teksas

Published

on

Një përplasje mes dy trenave të mallrave ka ndodhur në Teksas të SHBA-së. Në vendin e ngjarjes kanë dalë ekipet e sigurisë, raportojnë mediat e huaja.

Siç raporton Fox News, përplasja e trenave ka ndodhur rreth pesë milje në lindje të qytetit Panhandle.

Spitalet në regjion janë përgatitur për të trajtuar të lënduarit që mund të kërkojnë ndihmë nga aksidenti.

Autoritetet e qytetit kanë kërkuar nga banorët që të mos shpenzojnë ujin, për shkak se zjarrëfikësit janë ende duke u angazhuar në fikjen e zjarrit të shkaktuar nga përplasja dhe kjo mund të ndikojë në zbrazjen e rezervuarëve të qytetit. /Periskopi

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending