Connect with us

Showbiz

Përmes këtyre mënyrave ju arrini të kuptoni nëse parfumi është fals apo origjinal

Të gjithë duam të shpenzojmë shumë kur bëhet fjalë për parfumin, mirëpo jo çdo herë na servohen parfum origjinal, përkundër që paguajmë shumë për të.

Published

on

Gjërat falso ekzistojnë, ndoshta edhe në dyqanin që ne besojmë se mban vetëm gjëra origjinale.

Kështu që GazetaBlic jua sjell 9 mënyrat e thjeshta përmes të cilave ju mund ta vëreni nëse parfumi që po dëshironi ta blini është falso apo origjinal.

Kontrolloni mbështjellësin : Tek parfumet origjinale, mbështjellësi është aq mirë i palosur sa që nuk mund ta vëreni.parfumi

Palosja e kutisë, nëse ambalazhi plastik, është mbyllur në mënyrë të shëmtuar, atëherë ai parfum nuk është origjinal.pp

Kartoni brenda në kuti : Në një parfum origjinal, kartoni brenda ka shumë cilësi dhe është i projektuar në atë mënyrë që ta mbrojë shishen ndaj dëmtimi.

kartoni

Etiketa dhe mbishkrimi: Kur blini një parfum, mos hezitoni që në “google”, ta kërkoni atë parfum dhe të shikoni nëse mbishkrimi që ata e kanë dhënë për atë parfum përputhet me atë në kuti.

etiketa

Dizajni : Kujdes, projektoni mirë dizajnin e shishes së parfumit para se ta blini, pasi që ngjason shumë me origjinalin.

dizajni

Ngjyra e parfumit : Markat e njohura, nuk përdorin shumë ngjyrë në parfumet e tyre.

ngjyra

Kapaku i shishes : Është i projektuar në mënyrë përfekte tek parfumet origjinale.

kapaku

Numri serik duhet të jetë anash dhe të vërehet, e jo ngjitur me shkronjat.

numri-serik

Shishja, tek parfumet origjinale e ka një cilësi shumë të mirë./GazetaBlic.com/

shishja

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbiz

Ja si dukej Vuçiqi si 10-vjeçar (Video) 2021

Published

on

Radio Televizioni i Serbisë së fundmi në kuadër të emisionit “Trezor” ka transmetuar xhirimet e vitit 1980 të manifestimit “Radost Evrope”, kur rastësisht deklaratë për këtë televizion dha presidenti i sotëm i këtij shteti, Aleksandar Vuçiq, atëkohë dhjetëvjeçar.

Ai foli rreth ndeshjes që u luajt gjatë atij manifestimi me shokët nga jashtë shteti, por edhe rreth djaloshit nga Austria të cilin gjatë atij viti e kishte mysafir në shtëpinë e tij, meqë fëmijët që vinin në kuadër të këtij manifestimi qëndron tek filloristët beogradas.

Presidenti i sotëm serb atëkohë e mori në shtëpinë e tij djaloshin nga Austria me emrin Leopold Viser.

Ai ishte shumë i interesuar për sport, veçanërisht për pjesëmarrjen e ekipit të Crvena Zvezdës në Kupat Evropiane sepse atëherë ekipi luante vërtetë bukur. Me kërkesën e tyre ne këtu e kemi zhvilluar një ndeshje miqësore dhe e kemi fituar, por pavarësisht gëzimit tonë dhe pikëllimit të tyre, ne kemi mbetur miq të vërtetë, miqësinë e të cilëve nuk do ta mund ta humb askush. Emri i tij ishte Leopold Viser dhe pseudonimi i tij ishte Pondi”, tha 10-vjeçari Vuçiq.

veçanërisht për pjesëmarrjen e ekipit të Crvena Zvezdës në Kupat Evropiane sepse atëherë ekipi luante vërtetë bukur

Continue Reading

Showbiz

Kjo ka qenë shuma më e lartë që ka marr bakshish Meda

Published

on

Këngëtari i njohur Meda është shprehur se ishte thjeshtësia dhe modestia e bashkëshortes që e bëri për vete.

Meda u shpreh se ishte ai që bëri hapi e parë për t’u lidhur me të.

Ai shtoi se ndër vite Luljeta ka mbetur e njëjta.

Këngëtari ia atribuoi të dyve suksesin e martesës së shëndetshme

Meda zbuloi se bashkëshortja kujdeset për look-un e tij.

“Gjithmonë e kam pas në krah, më ka mbështetur! 90% të punës, look-ut tim, e përzgjedh Lulja, ajo më thotë tani më dukesh mirë dhe këto do veshësh sonte”.

“Dhe unë i them në rregull sepse i besoj. Ajo më ka bërë për vete me thjeshtësinë e vet. Jemi parë rastësisht, unë e kam bërë hapin e parë”.

“Ka qenë e thjeshtë, modeste, s’di ta përshkruaj, është e njëjta si ka qenë kur jemi njohur. Ajo gjithmonë ka qenë bossi i shtëpisë. Kemi rreth 14 vite bashkë. Për suksesin e martesës meritën e mbajmë të dy! ”– tha ai në një intervistë për emisionin “Nin”.

Këngëtari zbuloi edhe shumën marramendëse që lanë bakshish në një koncert në Australi.

“Në Australi për një natë kemi marrë mbi 30.000 dollarë. Këndoja vetë dhe isha i shoqëruar nga muzikantët e mi. Është e vërtetë, ka qenë për Pavarësinë e Kosovës, për herë të parë që isha në Australi. Ishte eksperiencë e paharruar,” – përfundoi Meda.

Continue Reading

Showbiz

Vajza e Lutfi Hazirit e krahason veten me Mona Lisën

Published

on

Vajza e Lutfi Hazirit merr vëmendje me paraqitjet e saj atraktive.

Ajo ka arritur të ketë mijëra ndjekës në Instagram, përkundër që nuk është e njohur për ndonjë profesion.

Duke gëzuar një bukuri të rrallë, ajo së fundmi bëri një ngjashmëri mes saj dhe Mosa Lisës.

Duke publikuar një imazh në të cilin u shfaq e mbështjellë me një pelerinë, ajo shkroi: Mona Lisa e kohëve moderne.

 

Continue Reading

Trending