Connect with us

Lajme

Përmbyset situta, tani LDK po kërcënon PDK-në

Grainca: Nëse PDK-ja nuk e voton buxhetin, shkojmë në zgjedhje!

Published

on

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e LDK-së, Blerim Grainca është shprehur i bindur se buxheti i vitit 2017 do të miratohet javën e ardhshme në Kuvend.

Në një prononcim për “Gazeta Blic” ai theksoi se deklaratat kundër buxhetit të deputetëve nga radhët e PDK-së, janë vetëm sa për konsum partiak.

 “Po buxheti do kalojë  deklaratat kundër të disa deputetëve të PDK-së janë marketing politik dhe për konsum partiak”, tha ai.

Sipas këtij deputeti, problem do të ishte vetëm në rast se kryesia e PDK-së do të vendoste që të mos e votojë këtë buxhet, e në atë rast Grainca thotë se vendi do të shkonte në zgjedhje, raporton GazetaBlic.com

Problem do ishte nëse kryesia e PDK vendos mos me votu, në këtë rast shihemi në zgjedhje e qytetarët vendosin. LDK po ringritet si feniks”, ka thënë deputeti Grainca.

Dita e enjte e javës së ardhshme është caktuar seancë për buxhetin kur edhe pritet votimi i saj.

12313519_10206720070618591_1591917282584764406_n-848x478

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending