Connect with us

Lajme

Përleshje mes migrantëve dhe policisë në Calais të Francës

Published

on

Qindra migrantë janë përleshur të hënën vonë me policinë në afërsi të kampit Calais i njohur si “Xhungla”, duke bllokuar komunikacionin në këtë port verior francez.

Policia ka përdorur gaz lojtsjellës për të shpërndarë migrantët të cilët tentuan të ngadalësojnë komunikacionin për të hipur në kamionët të cilët në tunelin La Manche nisen drejt Britanisë së Madhe, transmetojnë mediat.

Disa njerëz kanë arritur që të hyjnë në kamionë dhe tentuan të prejnë pëlhurën e gomës për t’u fshehur.

Gjatë përleshjes me policinë morën pjesë mes 200 dhe 300 migrantë, prej të cilëve askush nuk është lënduar, ndërsa një person është arrestuar, konfirmuan nga policia.

Rruga që shpie deri te porti për shkak të përleshjeve është mbyllur disa orë.

Rreth 4.000 deri në 5.000 refugjatë dhe migrantë nga Lindja e Afërt, nga Azia dhe Afrika momentalisht jetojnë në “Xhunglën” Calais dhe rrethinë, në veri të Francës duke shpresuar se do të shkojnë në Britani Mtë Madhe.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending