Connect with us

Lajme

Përleshja e parë e armatosur midis Izraelit dhe ISIS

Një numër i madh luftëtarësh të ISIS kanë mbetur të vrarë pas shkëmbimit të zjarrit mes përleshjeve të drejtpërdrejta midis Izraelit dhe të ashtuquajturit Shteti Islamik.

Published

on

Kjo është përleshja e parë e regjistruar të dielën në jug të Golan Heights. Asnjë ushtar izraelit nuk ka mbetur i plagosur.

Disa predha mortaje shpërthyen pas shkëmbimit të shkurtër të zjarrit nga Brigada “Golani IDF”, pasi forca ajrore izraelite zbuloi një makinë të armatosur me mitraloz të rëndë.

Forcat ajrore bombarduan menjëherë makinë dhe katër persona mendohet të jenë vrarë, sipas gazetës izraelite “Haaretz”.

Një oficer i lartë ushtarak tha se makina që mbante mitraloz ishte disa qindra metra nga kufiri.

/Ora News/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending