Connect with us

Lajme

Përkeqësohen punët për mikun e Kosovës: Bernie Sanders mbështet kundërshtarin e tij

Published

on

Kandidati i famshëm për të fituar nominimin e Demokratëve për president të ShBA-ve, Bernie Sanders, sapo e ka përkeqësuar edhe më shumë javën horroriale të kongresmenit Eliot Engel.

Kongresmeni demokrat nga Nju Jorku dhe kreu i Komitetit për Punë të Jashtme në Dhomën e Përfaqësuesve, Eliot Engel, po përballet me një sfidues mjaft serioz si Jamaal Bowman – që ishte mësues në një shkollë publike.

Gafat e shumta të bëra së voni nga miku i madh i Kosovës – siç ishte deklarimi i xhiruar nga një televizion lokal se nuk do t’i bënte për protestuesit kundër racizmit nëse s’do t’i kishte zgjedhjet – e kanë bërë kundërshtarin edhe më të fuqishëm, shkruan TimesofIsrael, përkthen Periskopi.

Tashmë, Bowman ka fituar mbi 1 milion dollarë donacione për fushatën e tij ndërsa ka marrë përkrahjen edhe nga Alexandria Ocasio Cortez, kongresmenja e famshme progresive.

Por, ditën e djeshme edhe Bernie Sanders i dha mbështetje Bowmanit duke thënë se ish mësuesi në një shkollë publike të Bronksit do të “luftonte për investime në shkollat publike, do t’i jepte fund burgosjeve masive dhe do ta adresonte krizën e strehimit.”

Engeli është një demokrat i moderuar dhe një ndër zërat më të zëshëm në mbështetje të Izraelit në Kongres, e i cili kishte votuar kundër marrëveshjes nukleare me Iranin në vitin 2015. /Periskopi

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending