Connect with us

Lajme

Përgjigjet Edita Tahiri: Gjuriqi u nervozua sepse ia ndaluam hyrjen në Kosovë

Ministrja për Dialog, Edita Tahiri nuk ka vonuar përgjigjen ndaj Marko Gjuriqit që tha se kodi telefonik ndërkombëtar nuk është i mundshëm për Kosovën, por vetëm një kod telefonik në kuadër të zonës territoriale të Serbisë.

Published

on

Tahiri ka thënë se Gjuriq është nervozuar se i është ndaluar hyrja në Kosova dhe për këtë flet të pavërteta, transmeton Koha.net.”Z.Gjuriq është nervozuar se ia kam refuzuar hyrjen në Kosovë, tani flet gjëra të pavërteta”, ka thënë Tahiri për KTV.

Ajo më tej ka thënë se duhet pyetur Gjuriq pse Austria ka aplikuar për kodin telefonik, e jo Serbia dhe si ka kundërshtuar Tahiri këtë.

“Pyeteni Gjuriqin pse Austria ka Aplikuar për kodin telefonik për Kosovën? Po të ishte siç thotë ai, atëherë u deshtë Serbia ta bënte. Ka provuar pala serbe që Serbia të aplikoj për ta shitur në opinion se gjoja ata po ia japin kodin Kosovës, mirëpo unë e kam refuzuar kategorikisht duke ju thënë se Shqipëria mund të aplikoj për neve dhe kurrsesi ish okupatori Serbia. Prandaj marrëveshja është bërë që Austria të aplikoj, të cilën edhe e ka bërë në janar të këtij viti”, përfundoi Tahiri.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending