Connect with us

Lajme

Përfundon takimi, pozita e opozita s’merren vesh

Para pak çastesh ka përfunduar takimi i zhvilluar ndërmjet liderëve të pozitës e opozitës, ku temë e diskutimit ishte çështja e demarkacionit me Malin e Zi.

Published

on

Përfaqësuesi i Nismës, Jakup Krasniqi ka theksuar se marrëveshja nuk u arrit për faktin se koalicioni qeverisës nuk kishte ardhur për të bërë marrëveshje, ndoshta marrëveshja do të vazhdojë.

Në takim pjesëmarrës ishte edhe ambasadori i Amerikës, Greg Delaëie, si dhe shefja e EULEX-it për Kosovë, Nataliya Apostolova.

Ndërsa, ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Arban Abrashi, menjëherë pasi dolën nga mbledhje ku kishin diskutuar për marrëveshjen e Demarkacionit me Malin e Zi dhe që nuk u arrit një konsensus i përbashkët, tha se opozitarët kanë shtuar fjalë në draft.

“Në vazhdën e diskutimeve të mëhershme, është punuar me një tekst të deklaratës së përbashkët, por partitë opozitare dje kanë shtuar fjalë shtesë dhe neve na është dashur kohë shtesë”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending