Connect with us

Lajme

Përfaqësuesi kurd: Lideri i ISIS-it ndodhet në Mosul

Lideri i Shtetit islamik, Abu Bakr el Bagdadi ndodhet në Mosul dhe kur ai të vritej, kjo do t’i shkaktonte “goditje vdekjeprurëse” grupit terrorist, deklaroi përfaqësuesi i shquar kurd, Fuad Husein.

Published

on

Husein, i cili është shef i kabinetit të liderit kurd, Masud Barzani, theksoi se autoritetet kurde kanë informata nga disa burime se Bagdadi është në Mosul, qytet për pushtimin e të cilit po luftojnë forcat irakiane.
“Nëse ai vritet, kjo do të thotë kolaps për tërë sistemin e ISIS-it”, theksoi Husein, duke shtuar se në atë rast ISIS do të duhet të zgjedhë lider të ri dhe atë gjatë jehonës së luftimeve, por asnjë trashëgimtar nuk do ta kishte autoritetin e Bagdadit.
Sipas tij, në tetë apo nëntë muajt e fundit Bgdadi po fshihet, duke vlerësuar se është e dukshme disfata e grupit xhohadist.
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending