Connect with us

Lajme

Përçarjet në Listën Serbe me ndikim në agjendën shtetërore

Published

on

Përçarjet në Listën Serbe (LS) kanë komplikuar edhe punën e komunikimit të përfaqësuesve të institucioneve të Kosovës në raport me komunitetin që ky subjekt politik përfaqëson. Kjo për shkakun se tani janë dy adresa komunikimi që ndodhen në armiqësi me njëra-tjetrën.

Njëra përfaqësohet nga ish-ministri Aleksandër Jablanoviq e tjetra nga shefi i grupit parlamentar të LS-së, Slavko Simiq, shkruan sot “Koha Ditore”.

Burime të gazetës kanë thënë të hënën se kjo situatë e re e krijuar në subjektin kryesor politik të serbëve të Kosovës ka vështirësuar edhe çështjen e bashkëpunimit, edhe ashtu të brishtë.

Situatën më shumë e ka komplikuar fakti se krahu i Simiqit ka shprehur pretendimin se me ndërhyrjen e politikës Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) synon ta rikthejë Jablanoviqin në krye të LS-së. Dhe, ish-ministri është duke u prezantuar si njeri që ka mbështetjen e shqiptarëve.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending