Connect with us

Lajme

Përçarja e koalicionit të ‘elefantëve’ nis në Pejë, bëjnë kërcënime me jetë

Sot, koordinatori i PDK-së për Pejë, Arton Muhaxheri është kërcënuar me jetë nga nënkryetari i Komunës së Pejës, Shkumbin Gashi.

Published

on

Muhaxhiri i tha lajmi.net se arsyet e kërcënimeve janë politike dhe, siç thekson ai, arsyeja kryesore është rritja e PDK-së në Pejë.

“Sot rreth orës 12:30 kam marrë kërcënim nga nënkryetari i Komunës së Pejës, Shkumbin Gashi, konsideroj se kërcënimet janë më motive politike”, tha ai.

“Të vras nëse i bënë përsëri këto çka je duke i bërë!”, ishin fjalët kërcënuese të Shkumbin Gashit ndaj Muhaxhiri.

Sipas koordinatorit të Partisë Demokratike të Kosovës për rajonin e Pejës, shqetësimi i madh i LDK-së është humbja dhe kalimi i disa anëtarëve të saj në PDK.

“Arsyeja kryesore e kërcënimit me jetë që unë mora sot, është rritja e PDK-së në Pejë, kalimi i disa anëtarëve të LDK-së në PDK nuk ka ndonjë motiv tjetër përveç shqetësimit të madh të tyre të humbjes së LDK-së. Nuk ka ndonjë motiv shtesë ose ndonjë motiv personal përveç motivit politik”, tha ai për lajmi.net.

Muhaxhiri tha po ashtu, se edhe më parë ka pasur kërcënime nga zyrtarë të LDK-së, po thotë se këto kërcënime nuk kanë motive personale, përveç atyre politike.

“Kam pasur edhe më herët deklarata në Facebook nga zyrtarë të LDK-së kundër meje jo diçka personale përveç atyre politike”, tha ndër tjera ai. /Lajmi.net/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending