Connect with us

Lajme

Përçahet PDK-ja në Drenas, revoltohet Bazaj kandidati më serioz

Tashmë është një njeri që i kundërshton Kadri Veselit. Ai ia braktisi mbledhjen, i tha fjalë nga më të rëndat dhe që nga nesër do të jetë kandidat i pavarur por synon elektoratin e PDK-së në Drenas.

Published

on

Ky është Naim Bazaj që këto i bëri të martën. Ai për Periskopi.com bënë të ditur se që nga nesër do të jetë kandidat i pavarur dhe synon që pas vetës të ketë elektoratin e partisë në të cilën ishte deri tash, PDK.

Në një takim që u mbajt sot në PDK në Drenas, për zgjedhjen e 4 dhjetorit në këtë komunë, kreu i PDK-së, Kadri Veseli ka propozuar Ramiz Lladrovcin për kandidat të kësaj partie, e i menjëhershëm ka qenë kundërshtimi i Bazajt.

Ai edhe ditë më parë paralajmëroi largimin nëse nuk e kandidojnë, e sot thotë se pati përkrahje të shumë kolegëve brenda.

Bazaj tregon për Periskopi.com se çfarë foli me Veselin dhe si ia tha troç gjërat.

“Pati pakënaqësi të shumë anëtarëve të tjerë, vlerësimi që Lladrovci të jetë kandidat është i gabuar. Nuk shkon kështu që për gjithçka të vendos Qendra. Nga nesër do të jem kandidat i pavarur, do të shfrytëzojë të gjithë elektoratin e PDK-së që të mos e votojnë Lladrovcin”, thotë Bazaj.

“Kadri Veselit i thamë fillimisht ‘përthekoje’ Mitroivcën, e pastaj edhe Lipjan puno e mos e humb edhe Drenasin duke na përçarë. Kur pa që kemi kundërshtime disa persona tha se të propozohet një emër nga brenda por këto lojëra bëhen moti. Vendos një grup-plan me imponime nga Qendra e që janë Veseli me bashkëpunëtorët e tij të gjithë e dimë kush janë. Nuk do të shkojë më kështu, populli është mbushur mend e di kë duhet ta votojë”, tha  ai për Periskopi.com

Bazaj e sheh veten sigurt në balotazh, madje thotë se mund të jetë fitues qysh në votimin e parë.

“Banda nga lartë, Veseli me bashkëpunëtorët e tij, po shantazhojnë njerëz, po na përçajnë. Ai donë familjarë dhe grupet e veta në krye. I thash me këta zarfe boll është, nuk duhet me na përça popullin, duhet me na pyet neve në Drenas. Ia thash që kjo është politikë e mbrapsht, tash le të merren me pasojat”, tha Bazaj./ Periskopi

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending