Connect with us

Lajme

Përçahet Lista Serbe

Përderisa po raportohet se ish ministri për Kthim dhe Komunitete në Qeverinë e Kosovës, Aleksandër Jabllanoviq, po rikthehet si kryetar i Listës Serbe duke zëvendësuar Sllavko Simiq, deputetët e kësaj partie nuk janë në dijeni.

Published

on

Deputeti i Listës Serbe, Nenad Rashiq, nuk e ka idenë se çfarë po ndodhë në partinë e tij, lidhur me kthimin e Jabllanoviqit në krye të partisë.

Ai këtë e ka thënë në një prononcim për Gazetën Monitor.

Deputeti Rashiq ka thënë se krejt se çfarë dinë për këtë çështje, është i informuar përmes medieve.

“Nuk e di dhe nuk jam në dijeni për këtë çështje se çfarë po ndodhë. Unë krejt çfarë jam informuar është ajo përmes medieve sepse nuk kam qenë në Prishtinë”, ka thënë Rashiq.

Ndryshe ish-ministri i Qeverisë së Isa Mustafës, Aleksandër Jabllanoviq, i cili ishte shkarkuar nga Qeveria për ofendimin që iu kishte bërë nënave shqiptare, ka vendosur që t’i rikthehet përsëri politikës në Kosovë.

Para disa ditësh, ai edhe zyrtarisht i është drejtuar Komisionit Qendror të Zgjedhjeve që emrit i tij të figuroj në krye të Listës Serbe.

Po ashtu edhe KQZ-ja ka pranuar dokumentin për emërimin e Jabllanoviqit në krye të Listës Serbe. /Gazeta Monitor/

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending