Connect with us

Lajme

Perandoria e Lutfi Zharkut

Published

on

Mjafton një kërkim i thjeshtë në internet për të gjetur se ministri i Infrastrukturës Lutfi Zharku, vjen nga një familje që ka në pronësi dhe lidhje me një numër të madh biznesesh të fuqishme në vend.

Kompani të profileve të ndryshme me qarkullim milionësh dhe individë mjaft të pasur përbëjnë atë që shumë e quajnë ‘Perandoria Zharku’.

Së paku pesë prej këtyre bizneseve udhëhiqen ose janë pronë e vëllaut të ministrit Zharku, Ilazit

Gazeta fjala, në bazë të dokumentacioneve të nxjerra nga ARBK, ka gjetur se këto kompani merren me tregtimin e naftës, çimentos, gurthyes, fabrika për prodhimin e betonit, etj

Këto janë disa bizneset e Zharkut: “Fast” Sh.p.k.,“Inex Petrol”,“Geore” L.L.C, CONS O.K.,“Kacaniku-Commerce” Sh.p.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending