Connect with us

Sporti

Për gjynah: Mësoni rrogat e shqiptarëve që luajnë në Serie A

Published

on

Serie A ishte dikur një ndër ligat më të pasura në botë. Por sot, klubet janë varfëruar shumë sikurse edhe skuadrat. Më pak se 1 miliardë euro në vit, do të përfundojnë në kontot e futbollistëve. Që për një ligë si ajo e Italisë, është shumë pak.

Futbollistët shqiptarë poashtu nuk kanë rroga të mira – krahasuar me kolegët e tyre në Angli, Gjermani e Spanjë.

Elseid Hysaj, futbollisti i Napolit, megjithë talentin e madh dhe lojën e mirë, paguhet vetëm 600 mijë Euro në vit. 500 mijë i merr i huazuari nga Lazio në Atalanta, ish-portjeri i 2 Korrikut, Etrit Berisha. Ledian Memushaj paguhet me 400 mijë ndërsa Rey Manaj 350 në skuadrën e Pescaras. Arlind Ajeti, që ende nuk ka debutuar për Torinon, i përfiton 300 mijë kurse Thoma Strakosha, 100.

Sa i përket lojtarëve më të paguar, aty është Higuain me 7,5 milionë i përcjellur nga legjenda e Romës, Dani De Rossi me 6,5 dhe Miralem Pjanic me 4,5.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending