Connect with us

Lajme

Për 6 muaj, anëtarët e Kryesisë së Kuvendit, kanë shpenzuar 8 mijë litra derivate me vetura zyrtare

Published

on

Për gjashtëmujorin e parë të këtij viti, anëtarët e kryesisë së kuvendit me automjete zyrtare, kanë shpenzuar më shumë se 8 mijë litra derivate dhe kanë kaluar më tepër se 72 mijë kilometra.

Këto të dhëna kanë dalë nga të gjeturat e KDI-së, raporton gazetablic.

“Distanca e përshkruar nga anëtarët e kryesisë është e përafërt me distancën që kërkohet për të udhëtuar dy herë rreth tokës e që është 40,076 kilometra”, thuhet në një njoftim të KDI-së.

Shpenzimet për servisim dhe sigurim të këtyre automjeteve për këtë periudhë janë në vlerë prej 5,823.70 euro.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending