Connect with us

Sporti

Për 2 ndeshje, futbollistet e Shqipërisë pranuan 20 gola

Published

on

20 gola të pësuar në vetëm dy ndeshje. Ky është një bilanc katastrofik për një skuadër futbolli edhe në një arenë ku Shqipëria nuk krenohet me rezultatet si kategoria e femrave.

Ekipi kuqezi për moshat deri në 19 vjeç vuajti një disfatë të thellë me shifrat 9-0 ndaj Serbisë, e për më tepër kjo, pas humbjes shkatërruese 11-0 me Skocinë.

Në ndeshjen e vlefshme për eliminatoret e kampionatit evropian 2017,  Miseljic hapi siparin e golave për serbet në minutën e 25, ndërkohë që Savanovic mbylli pjesën e parë me rezultatin 0-2 në favor të skuadrës mike.

Me rifillimin e lojës, vajzat kuqezi të drejtuara nga Nevil Dede rezistuan deri në minutën e 70, moment kur filloi dhe goleada serbe. Ivanovic dhe Filipovic shënuan nga 3 herë ndërsa golin tjetër e shënoi Kovacevic.

Shqipëria mban vendin e fundit në Grupin e katërt eliminator të Euro 2017 me 0 pikë dhe me një golavarazh 0 të shënuar dhe 20 të pësuar.  Ky është një bilanc zhgënjyes për kombëtaren e drejtuar nga ish-mbrojtësi Nevil Dede.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending